Dergi Abonelik Formu
Cakes&Bakes Şeflerine 5 Ödül Birden

Cakes&Bakes Üretim Tesisi şefleri ödüle doymuyor. 11-14 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 14. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali kapsamında yapılan yarışmalarda Cakes&Bakes Üretim Tesisi butik pastacılık bölümü şeflerinden Merve Bengisu Yüceer biri “Yılın En İyi Tasarımcısı” olmak üzere 4 kategoride, Nilsu Özmeriç ise düğün pastası kategorisinde toplam 5 ödüle layık görüldü.

Yiyecek-içecek sektörünün lider oyuncularından BTA’nın hayata geçirdiği ve Türkiye’nin en büyük tedarikçisi konumundaki Cakes&Bakes Üretim Tesisi’nin şeflerine 5 ödül birden geldi. Türk mutfağını dünyanın diğer mutfak kültürleri ile buluşturmak, ülkemizin aşçıları ile dünyanın önde gelen aşçıları arasında yakınlaşmayı ve karşılıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla, 11-14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen, 14. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali kapsamında düzenlenen yarışmada, Cakes&Bakes Üretim Tesisi butik pastacılık bölümü şeflerinden Merve Bengisu Yüceer ve Nilsu Özmeriç ödülleri topladı.

Merve Bengisu Yüceer, yarışmada artistik çalışma kategorisinde melek figürüyle altın madalyaya layık görüldü. El işçiliğinin ön planda olduğu bu çalışmada Yüceer, sanatçı yönünü de ortaya koydu. Genç şefin şeker hamuru kullanarak yaptığı Venedik maskesi, Maske Çalışması kategorisinde, bisikletiyle bir kız figürünü hayata geçirdiği çalışması ise Minyatür Çalışma kategorisinde gümüş madalya kazandı. Ayrıca ulusal ve uluslararası şeflerin arasından sıyrılan Yüceer, jüri tarafından melek figürüyle "Yılın En İyi Tasarımcısı Ödülü"ne de layık görüldü.

Nilsu Özmeriç ise hazırladığı düğün pastasıyla gümüş madalyanın sahibi oldu. Özmeriç’in hazırladığı üç katlı düğün pastası özgün dizaynı ve parlak renkleriyle büyük beğeni topladı. Meriç, 2015 yılında 13. Uluslararası İstanbul Gastronomi Festivali'nde de süslü kutlama pastası kategorisinde gümüş madalya almıştı.

5 yıldır Cakes & Bakes Üretim Tesisi’nde görev alan Merve Bengisu Yüceer, daha önce katıldığı 2. Alanya Altın Kepçe Yarışması’nda gümüş, 10., 11.ve 12. İstanbul Gastronomi Festivallerinde ise sırasıyla altın, bronz ve gümüş madalya, Yunanistan’da düzenlenen 9. Uluslararası Güney Avrupa Aşçılık Yarışması’nda gümüş madalya kazanmıştı. Ayrıca Yüceer, Almanya’da düzenlenen 2012 İKA Dünya Aşçılar Olimpiyatları yarışmasında da hazırlamış olduğu düğün pastasıyla Merit ödülüne layık görülmüştü.Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler