Dergi Abonelik Formu
Drogba’dan “Nestlé Kakao Planı”na Destek

Nestlé’nin dünyada en çok satan çikolata markası KitKat %100 sürdürülebilir kakaodan üretilen ilk global çikolatası oldu.

Uzun yıllar Chelsea’de bir dönem de Galatasaray’da oynayan Fildişi Sahili’nin dünyaca ünlü futbolcusu Didier Drogba da sürdürülebilir kakao üretimi için hayata geçirilen Nestlé Kakao Planı’nı destekliyor. Nestlé, Didier Drogba Vakfı ile  gerçekleştirdiği yeni ortaklık kapsamında Gagnoa’da bir devlet okulu inşa ediyor.

Nestlé’nin dünyada en çok satılan çikolatası KitKat, çiftçilik ile uğraşan toplulukların yaşamını iyileştirmeyi ve kakao çekirdeklerinin kalitesini arttırmayı hedefleyen Nestlé Kakao Planı çerçevesinde tedarik edilen %100 sertifikalı sürdürülebilir kakaodan yapılan ilk global çikolata markası oldu.

Nestlé, gerek Fildişi Sahili’ndeki çiftçi toplulukları gerekse ürünlerinin kalitesi açısından toplum ve çevre için sürdürülebilir değer yaratmaya büyük önem veriyor. Nestlé’nin kakao sürdürülebilirlik çalışmaları ile ilgili Fildişi Sahili’nde çekilen ve Nestlé Kakao Planı’nın üç bacağı olan daha iyi çiftçilik, daha iyi kakao ve daha iyi yaşamı açıklayan dört filmden birinde dünyaca ünlü futbolcu Didier Drogba da oynadı.

Drogba: “Nestlé ile ortaklıktan gurur duyuyorum”

Didier Drogba filmde, Nestlé’nin, sağlık ve eğitim alanlarında yoksul Fildişi Sahili vatandaşlarına destek veren Didier Drogba Vakfı ile hayata geçirdiği yeni ortaklığı anlattı.. Nestlé, Vakıf adına Drogba’nın Fildişi Sahili’nde doğduğu bölge olan Gagnoa’da bir devlet okulu da inşa edecek. Drogba, “Vakfımın Nestlé ile hayata geçirdiği ortaklıktan gurur duyuyorum. Bu, Fildişi Sahili’ndeki çocukların eğitimi ve yaşamında bir fark yaratmaya devam edecek” dedi.

Kampanya, KitKat’ın sahip olduğu YouTube, Twitter, Facebook ve Instagram kanalları üzerinden global ölçekte kullanılacak bir dizi zengin sosyal medya içeriği ile de güçlendirilecek. Kakao Planı kapsamında çocuk işçiliğin önüne geçmek amacıyla çocukların eğitime destek veren Nestlé bugüne kadar Fildişi Sahili’nde inşa ettiği 40’ı aşkın okul ile 10.000’i aşkın çocuk ve gence ulaştı.Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler