Dergi Abonelik Formu
EKS Mutfak Akademisi Sizi Yurt Dışına Staja Gönderiyor

EKS Mutfak Akademisi, stajlı eğitim programı alan öğrencilerine yurt dışında staj yapma imkanı sunuyor!

Orta ve ileri seviyede İngilizce bilen Profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik öğrencileri Yurtdışında Maaşlı Staj Programı çerçevesinde, otellerde ve restoranlarda aşçılık ve yiyecek-içecek alanlarında 18 aya kadar maaşlı staj yapabiliyor.


MAAŞLI STAJ PROGRAMI NEDİR?
- 18-35 yaş arası profesyonellerin, akademik eğitimden iş hayatına hızlı bir adım atabilecekleri, dünyanın birçok ülkesinde en geçerli uluslararası dil olarak kabul edilen ingilizceyi en ileri düzeyde konuşabilecekleri, alanları ile ilgili maaşlı-maaşsız staj yaparak veya gerçek bir çalışan olarak becerilerini geliştirebilecekleri programlardır.
- EKS mezunları ve öğrencileri 8 aylık eğitim programımızı aldıktan sonra yurtdışında zincir otel ve restoranlarda staj yapabiliyorlar. Böylece hem uluslararası alanda iş deneyimi kazanıyor hem de stajlarından gelir elde ediyorlar.  

Staj Süresi

Tercih edeceğiniz ülkenin çalışma ve staj izni kurallarına minimum 2 ay ile 18 ay arasında değişiklik göstermektedir.

Yurt Dışında Staj Programının Önemi

Hızla globalleşen dünyamızda artık her alanda uluslararası işve ticaret hacmi en yüksek seviyeye ulaşmıştır. Profesyonel iş tecrübesi kazanmak günümüz iş yaşamı için oldukça önemlidir. Uluslararası mutfak deneyimini elde etmek için en iyi yollardan biri, bir staj programına katılmaktır. Yurtdışında mutfak alanında staj deneyimi ile hem sahip olduğunuz akademik bilgiyi pratikte uygulama imkanı bulacak, hem de farklıbir ülkede kendi alanınızla ilgili iş hayatında ne gibi farklılıklar olduğunu görerek vizyonunuzu genişletebileceksiniz.

Çalışma Saatleri ve Kazancınız

Staj pozisyonlarında çalışma saatleri ve gelirler, tercih edeceğiniz ülkeye ve kabul aldığınız staj pozisyonu teklifine göre değişkenlik gösterecektir. Kabul edileceğiniz staj pozisyon teklifine göre haftada minimum 25 saat çalışılmaktadır.

Staj yapabileceğiniz ülkeler;

  • Amerika
  • Dominik Cumhuriyeti
  • Avusturalya
  • Çin
  • İngiltere
  • İrlanda
  • İspanya
  • Tayland


Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler