Dergi Abonelik Formu
En İyi Kebap Ödülleri Sahiplerini Buldu

İngiltere'nin başkenti Londra'da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Britanya Kebap Ödülleri 'British Kebap Awards' sahiplerini buldu.

Park Plaza Westminster otelde düzenlenen ve binden fazla davetlinin katıldığı gecenin sürprizi ana muhalefet partisi İşçi Partisi'nin lideri Jeremy Corbyn oldu. Geceye eşi ile birlikte katılan Corbyn, kebap işletmelerinin İngiliz ekonomisine yaptığı katkının görmezden gelinemeyeceğini vurguladığı konuşmasında, çoğunluğu küçük ve orta ölçekli olan kebap işletmelerinin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Kendisinin vejetaryen olduğunu belirten İşçi Partisi lideri, düzenlendiği ilk yıldan bu yana hem aday göstererek hem de bizzat katılarak Kebap ödülleri gecesine desteğini göstermek istediğini kaydetti.İngiltere'nin en büyük online yemek sipariş sitesi olan Just Eat'in yanısıra Paragon,Kervan Sofrası, Çorba biraları Big K, United Paper Producst, Ersan and Co ve Holland Bazaar gibi firmaların sponsorluğunda gerçekleştirilen geceye 150 dolayında İngiliz milletvekili ile, çok sayıda Lordlar Kamarası üyesi, belediye başkanları ve meclis üyeleri de katıldı.Toplam 16 kategoride seçilen 'en iyi işletmelerin' ödüllerini aldığı geceye BBC, Telegraph, Guardian, Daily Mirror, Sun, Times ve Evening Standard gibi İngiliz medyasından gazeteciler ve televizyoncular da yoğun ilgi gösterdi.

Ödüller aralarında işadamları, milletvekilleri ve sektör temsilcilerinin bulunduğu 15 jüri üyesi tarafından birçok farklı kriter değerlendirilerek belirlendi.

TERÖR SALDIRILARINDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN SAYGI DURUŞU

Brüksel'deki terör saldırısı basta olmak üzere, İstanbul, Ankara, Diyarbakir, Paris terör saldırılarında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan gecede açılış konuşmasını yapan CEFTUS Direktörü İbrahim Doğuş, ödüllerle İngiltere ekonomisinin en dinamik unsurlarından birisi haline gelen kebap sektörüne prestij kazandırmak ve sektördeki standarların yükselmesine katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmasında Avrupa Birliği tartışmalarına ilişkin mesajlar da veren Doğuş “Çoğunluğu farklı etnik kökenlerden gelen kebap işletmecileri, göçmenlerin ülke ekonomisinde istihdam katkısı sağlayan iş alanları yaratmasının en çarpıcı örneklerinden birisidir” dedi.

Yıllık cirosu 2.2 milyar sterline ulaşan kebap sektörü, İngiltere’nin en popüler yiyeceklerinden biri haline gelirken, İngiltere'de ilk kez 1966 yılında piyasaya giren döner kebap ise halen Fish & Chips'lerden restoranlara kadar 20 bin dolayında işletmede tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ülke genelinde her gün 1 milyon 300 bin porsiyon döner/kebap tüketildiği tahmin ediliyor.

2016 Kebap ödüllerini kazananlar:

Sektöre katkılarından dolayı Jüri özel ödülü : Gürsel Aksu

Alton and Co En iyi Şef ödülü ; Önder Şahan

Müşteri memnuniyeti : İstanbul Finchley Restaurant

Big K- Kebap Sektörüne katkı ödülü : Ace 4 Kebabs, Total Shopfitting Solutions Ltd

Just Eat Best Delivery İşletmesi ödülü : Curipza Take Away

Bulldog Enerji İçecekleri Londra'da en iyi Takeaway ödülü : The Best Turkish Kebab

Paragon Quality Foods Londra dışında en iyi kebap restoranı ödülü :

Mevan Restaurant , ikinciligi ise The Turkish Meze Grill

Holland Bazaar En iyi yeni açılan Kebap İşletmesi Ödülü : Mez-opotamia Restaurant

Londra dışında en iyi takeaway ödülü : Food Stop Takeaway

En ekonomik restoran : Şelale Restaurant, ikincilik Meze Mangal

Kaliteli yemek restoranı : Sheesh Chigwell

Kuzey ve Batı Londra'da en iyi kebap restoranı : Durum Restaurant

Güney Londra'da en iyi kebap restoranı : -Turkuaz Restaurant - Cappadocia in Kingston

Kuzey İrlanda'da en iyi kebap restoranı: The Sphinx

Galler'de en iyi kebap restoranı: Pizza Choice

İskoçya'da en iyi kebap restoranı : Nawroz Restaurant

En İyi Genç Şef : Ali Ekber Doymaz

 

Kaynak

 

 Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler