Dergi Abonelik Formu
Evet Hızlı, Ama Tam Bir Öğün

Fast food sektörüne yepyeni ve sağlıklı bir yaklaşım getirmeyi amaçlayan Food Project, İstanbul’un nostaljik semtlerinden Moda’da kapılarını “hızlı ve sağlıklı” yemek tutkunlarına açtı.

Food Project’ in sadece sızma zeytinyağı ve dövme tereyağı kullanılarak hazırlanan hızlı mönülerinde tost ve sandviç çeşitlerinden sıcak yemeklere, sürpriz tarifli tatlılardan Akdeniz lezzetlerini sunan salatalara kadar günlük hazırlanan ve servis edilen pek çok lezzet yer alıyor. Elbette mis kokulu geleneksel kahvelerden gizemli Hint çaylarına uzanan sıcak içecek çeşitleri ile taze meyveler ve taze otlarla hazırlanan serinleticileri de söylememek olmaz!

Bilindiği gibi fast food ürünler hızlı servis edilen, lezzetli bir alternatif olmakla birlikte bu ürünlerin hazırlanışı esnasında kullanılan doğal olmayan katkılar ve trans yağlar sebebiyle sağlıklı bir öğün olmanın çok uzağında kalıyorlar. Tam da bu noktada Food Project fast food ürünleri yeni ve sağlıklı bir anlayışla yeniden ele alıyor ve hepimizin iştahını kabartan leziz fast food ürünleri tamamen doğal malzemeler ve sürpriz tariflerle sağlıklı bir “tam-öğün”e dönüştürüyor. Food Project’ in hızlı-mönülerinin her biri bir ev yemeği özeninde ve fast food lezzetinde servis ediliyor.

Food Project’in açılır açılmaz birer klasik olmayı başaran “Çizito” ve “Anne Köftesi” ile birlikte servis edilen özel birer sosu Antep’teki küçük bir ev-atölyesinden getirtiliyor. Günlük olarak hazırlanan zeytinyağlı mezeleri ve garnitürleri isterseniz sıcak yemeğinizin yanında, dilerseniz de tatmak istediğiniz lezzetleri belirleyerek ayrı bir mönü şeklinde sipariş edebiliyorsunuz. Sipariş ettiğiniz her meze ya da yemeğin yanında ise, Nevşehir’deki 123 yıllık değirmende öğütülmüş unlar ile hazırlanan mis kokulu, çıtır çıtır ekmeğiniz masanıza getiriliyor. Hem de dilediğiniz tüm lezzetleri, sımsıcak ekmeğiniz de dahil, paket servis olarak isteyebiliyor ve hemen evinize götürebiliyorsunuz.

Food Project’in sürpriz lezzetli tatlıları da şimdiden Moda sakinlerinin diline düştü bile! Yoğun kıvamları ve tatları ile damağınıza adeta şölen yaşatan mozaik pasta, Belçika çikolatası ile hazırlanan brownie, unsuz kek, chai latte kek, ıslak portakallı kek, aşure, şekerpare, balkabaklı cheesecake ve Fransız usulü limonlu turta insanın hem göz zevkine hem de damak tadına hitap ediyor.

Sabah gezintilerinizde yönünüzü Moda’ya çevirebilir ve Food Project’ in “ye ye bitmez” kahvaltısı ile kendinizi ödüllendirebilir; dostlarınızla geçirdiğiniz sohbet saatlerini tatlı bir kaçamağa dönüştürebilir; leziz seçenekler içinden size özel oluşturacağınız kişisel mönünüzün tadını aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte çıkarabilirsiniz. Food Project ve gönül dostu ekibi, haftanın her günü saat 08:00-23:00 saatlerinde tüm müşterilerini “dost”luk sofralarına bekliyorlar!

Adres: Dr. Esat Işık Cad. 33/1 Caferağa Mah. Moda/Kadıköy

Tel: 216 363 28 28

E-posta: foodprojectistanbul@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/foodprojectmoda

Instagram/Twitter: @foodprojectmoda

 

 Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler