Dergi Abonelik Formu
MUTİ’nin Efsane Lezzetleri, Yeni Adresi House Hotel Cappadocia’da!

İstanbul’da iyi yemeğin peşinde olanların yolu mutlaka onunla bir yerde kesişmiştir.

Yiyecek-içecek sektöründe sayısız önemli projede imzası bulunan Muhittin Ülkü’nün, Kapadokya’da ünü ülke sınırlarını aşan restoranı MUTİ, artık yeni adresinde; The House Otel Cappadocia’da lezzet tutkunlarını ağırlayamaya devam edecek.

The House Hotel’in İstanbul dışındaki ilk oteli olan The House Otel Cappadocia’da yer alan MUTİ’nin menüsü, Türk ve Osmanlı mutfağının kombinasyonundan oluşuyor.

Geleneksel dokuları bozulmadan yaratıcı dokunuşlarla hazırlanan yöresel yemeklere, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu gibi diğer bölgelerin lezzetleri de eşlik ediyor. Un yerine tarhana kullanarak hazırlanan tarhana mantısı, yanında incirli püreyle servis edilen, 9-10 saat arası karanfille pişirilen dana yanak, hamsili pilavla yapılan lahana dolması, Hatay’ın tepsi köftesinin iç olarak kullanıldığı börek, erik soslu kurutulmuş patlıcan dolması, asma yaprağında pastırma, ‘efsane’ lezzetlerden sadece bir kaçı…

The House Hotel Cappadocia

Geleneksel evlerle tarihi mağaraların birleşiminden meydana gelen The House Otel Cappadocia’da masal, daha otele adım atar atmaz başlıyor. Göreme ve Ürgüp yakınında yer alan ve bölgenin turizm açısından hala bakir kalan noktalarından biri kabul edilen Ortahisar’da yer alan otel, büyülü peri bacalarına açılan olağanüstü manzarasıyla nefes kesiyor. En büyük peri bacasının, bölgenin tarihine ışık tutan bir müzenin, gün batımının en iyi izlendiği Kızıl Vadi’nin yer aldığı Ortahisar, tüm ihtişamıyla sizi etkisi altına alıyor. Antikacılar, kahve evleri, atölyeler, kaya kiliseler, taş yolları arşınlayan at arabaları sizi otantik bir yaşamın içine dahil ediyor.Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler