Dergi Abonelik Formu
Nestlé® NESFIT® kahvaltılık gevrekleri ile Ramazan’da zinde kalmak çok kolay!

Nestlé® NESFIT® kahvaltılık gevrekleri ile Ramazan’da zinde kalmak çok kolay!

 

Nesfit’ten Ramazan’a özel tam tahıllı hafif lezzetler

 

Nesfit’in nefis kahvaltılık gevrekleri, Ramazan ayına özel tarifleriyle iftar sonrası öğünlerini zenginleştiriyor. Güzel ve keyifli bir hayat yaşamak isteyen kadınların yanında olan Nesfit, tam tahıllı, yüksek lifli yapısıyla, içeriğinde bulunan 5 vitaminin yanı sıra demir ve kalsiyum mineralleri ile oruç tutarken de dengeli ve lezzetli beslenmenin en iyi yolu olmaya devam ediyor.

 

Pozitif bir hayat yaşamayı isteyen kadınların yanında olan Nestlé Nesfit, Ramazan ayında birbirinden lezzetli ve çeşitli kahvaltılık gevrek tarifleriyle iftar sonrası öğünlerini dengeliyor. Ramazan ayının yaz sıcaklarına denk gelmesi, oruç tutan kişilerin başta halsizlik olmak üzere çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmaması için sağlıklı ve dengeli beslenmeyi gerektiriyor. Uzun süreli açlık sonrası yenilenlere dikkat edilmediğinde yaşanan kilo sıkıntısı da bu dönemde en sık rastlanan problemlerin başında geliyor. Bu süreçte enerjik ve zinde olmak, hem form hem pozitifliği koruyabilmek adına Nesfit, hafif ve lezzetli tarifler sunuyor.

 

İftar sonrası ve sahura alternatif tarifler

Avrupa Gıda Bilgi Konseyi’ne göre tam tahılların tüketimi sağlıklı bir vücut ağırlığına sahip olmaya, kalp hastalıkları riskini düşürmeye ve tip 2 diyabet olasılığının düşüklüğüne yardımcı olmasıyla tüm aile için önemli bir lif kaynağı olarak görülüyor. Uzmanlar da Ramazan’da dengeli beslenme konusunda tam tahıllı gıdaların önemine vurgu yapıyor. İftar sonrası ara öğünlerde tam tahıllı gevrek karışımlı tatlılar kilo alma riskini azaltarak hem tatlı krizini kesiyor hem de gün içinde kaybedilen enerjinin kazanılmasını sağlıyor. Sahurda ise tam tahıllı gevrek kahvaltısı barındırdığı vitamin, mineral, protein ve yüksek lif oranı ile tokluk sağlıyor ve gün boyu zinde kalınmasına yardımcı oluyor. Bu noktada Nesfit’in tarifleri devreye giriyor. İftar sonrası gevrekli dondurma, kubbeli panna cotta veya çubuklu buzlu karpuz gibi tariflerle serin ve tatlı bir mola verilebileceği gibi, sahurda yüksek lif ve tam tahıllı yapısıyla tokluk sağlayan mini omlet, tropik yulaf ezmesi gibi tariflerle de gün boyu enerjik kalmak mümkün. Nesfit’in Sade, Karışık Meyveli, Ballı Bademli, Kırmızı Meyveli ve Çikolatalı çeşitleri de hızlı ve pratik yapısıyla zamanla yarışıldığı iftar ve sahur saatleri için de yapımı kolay bir seçenek sunuyor. Nesfit gevreklerini hurma, meyve ve kuruyemişle de zenginleştirmek mümkün. 5 vitamin ile demir ve kalsiyum minerallerini içeren, tam tahıllı ve yüksek lifli bir yapısı olan Nesfit, iyi ve dengeli beslenmenin aynı zamanda lezzetli olabileceğini bir kez daha gösteriyor.

 

https://nestle-fitness.com/tr/

Nestlé Hakkında:

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin temelleri 1867 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında atılır. Kimyager olan şirketin kurucusu Henri Nestlé dünyanın ilk hazır bebek mamasını geliştirir. Farine Lactée” (sütlü un) ismi verilen bu ilk Nestlé ürünü, şirketin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite, güven, gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur.

Nestlé, 150 yılda yeni ürünler, yeni kategoriler ile istikrarlı bir şekilde büyümüş ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline gelmiştir. Bugün Nestlé 500’e yakın fabrikası 339,000 çalışanı ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde faaliyet göstermektedir.

4 kıtada 34 merkezde 5000 kişilik bir ekiple AR-GE çalışmaları yürüten Nestlé ve AR-GE’ye her yıl yaptığı 1,7milyar doların üzerindeki yatırımla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumdadır. 1909 yılında, ülkemize giren Nestlé Türkiye’nin en köklü gıda firmalarındandır. 1927’de Türkiye’deki ilk çikolata fabrikasını kurarak üretime başlayan Nestlé, bugün 12 kategoride 800‘ ün üzerinde ürünü ve 50‘ye yakın markasıyla faaliyet göstermektedir. Üretimini Bursa Karacabey ve Bursa Kestel’deki fabrikalarında gerçekleştiren, Nestlé Türkiye’de satılmakta olan ürünlerinin %92’sini Türkiye’de üretmektedir. 105yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Nestlé bugün 3500 kişiye doğrudan, 5000’in üzerinde kişiye dolaylı olarak istihdam sağlamaktadır. Nestlé, Türkiye’deki üretim üssünden başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika olmak üzere bölge ülkelerine ihracat gerçekleştirmektedir. Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler