Dergi Abonelik Formu
Özsüt’ün geleneksel lezzetleri Talas’ta

Özsüt’ün geleneksel lezzetleri Talas’ta

 

Mutluluk tadında lezzetlerin yaratıcısı Özsüt’ün yeni lezzet durağı, Kayseri’nin zengin tarihi ve kültürel mirası ile öne çıkan ilçesi Talas oldu. Sütlü ve şerbetli tatlıları, pastaları, dondurmaları, atıştırmalıkları ve leziz içecekleri ile Özsüt, kısa sürede bölge halkının yanı sıra turistlerin ve üniversite öğrencilerinin de buluşma noktası haline geldi.

 

Zengin tarihi ve kültürel zenginlikleri ile turistlerin, üniversiteye yakınlığı ile öğrencilerin tercih ettiği lokasyonların başında gelen Kayseri’nin Talas ilçesi, Özsüt’ün yeni lezzet durağı oldu.

 

Talas’ın en işlek yerlerinden Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Özsüt, iki katlı kapalı alanı ve bahçe bölümü ile geniş ve ferah bir mağazada misafirlerini ağırlamaya başladı. İlçenin tarihi yapısı ile uyum içindeki ahşap ağırlıklı dekoru, yalın çizgileri, dinlendirici renk ve ışık kullanımı ile Özsüt, keyifli ortamıyla bölgeye de hareket getirdi.

 

Ustalarının marifetli elleriyle hazırlanan pastaları, Osmanlı Mutfağı’nın sırlarını günümüze taşıyan geleneksel sütlü ve şerbetli tatlıları, dondurmaları, atıştırmalıkları ve leziz içecekleri ile Özsüt, 78 yıldır olduğu gibi Talas mağazasında da misafirlerine gerçek bir lezzet şöleni yaşatmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Özsüt Kayseri Talas

Bahçelievler mh. Atatürk Bulvarı

AFM New Star Sitesi 22/B

Talas, Kayseri

0352 235 78 00

 

 

Özsüt hakkında:

Özsüt’ün 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başlattığı tatlı serüveni bugün 46 ilde 180’in üzerinde mağazası, 3 bine yakın çalışanı ve on binlerce misafiri ile sürüyor. Markanın Azerbaycan Bakü’de de bir mağazası bulunuyor. STP Gıda altında bayilik sistemi ile faaliyetlerini büyüten Özsüt,  Infinity Invest Holding’in 2014 yılında gerçekleştirdiği satın almanın ardından yapılan yeni yatırımlar ve çalışmalarla da büyüyerek istikrarlı şekilde yoluna devam ediyor. Ürün gamı içinde pasta, sütlü tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve ve dünya mutfağından özel lezzetler yer alıyor. Sütlü tatlı ve pasta ürün grubunda ‘Tatlı Mola’ markası ile organize perakende sektöründe de faaliyet gösteren Özsüt, birçok firmanın kendi markasına özel fason üretim gerçekleştiriyor.Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler