Dergi Abonelik Formu
Şehrin En İddialı “Hint usulü Tandoori”si Go Meso’da…

Uzak Doğu’dan Yakın Doğu’ya birbirinden çeşitli lezzetleri sunan Go Meso, Hint mutfağının en sevilen yemeklerinden Tandoori’yi misafirleriyle buluşturuyor.

Hintli şefler tarafından orijinaline uygun olarak hazırlanan Tandoori, birçok farklı ve gizemli lezzeti bir araya getiren Go Meso’nun menüsünde oldukça ilgi görüyor. Tandoori kuyusunun içinde pişirilen somon, kuzu ve tavuk etleri, “naan” adlı verilen sütlü lavaş ekmeği ile servis ediliyor.

İpek Yolu’nun geçtiği coğrafyalarda keşfedilmiş farklı lezzetleri tek çatı altında toplayan Go Meso, Hint mutfağının en sevilen yemeklerinden Tandoori’yi misafirleriyle buluşturuyor. İki Hintli şef tarafından aslına uygun olarak hazırlanan Tandoori, birçok farklı ve gizemli lezzeti bir araya getiren Go Meso’nun menüsünde en çok tercih edilen yemekler arasında yer alıyor.

Unutulmaz lezzet baharatlarla pekiştiriliyor

Türk mutfağındaki “tandır” geleneğinin farklı bir temsilcisi olan Tandoori’de, şişlere takılarak pişirilen somon, kuzu ve tavuk etleri ile Hindistan’da “naan” olarak bilinen sütlü lavaş ekmeği bir arada servis ediliyor. “naan ekmekleri” ise Tandoori kuyusunun içerisinde, taş yüzeylere yapıştırılarak sipariş esnasında taze olarak hazırlanıyor. Go Meso, kişniş, tarçın, köri, zencefil, deggi mirc, yeşil kakule ve masala baharatları ile zenginleştirdiği Tandoori ile lezzet avcılarına unutamayacakları bir deneyim vaat ediyor.

Uzak Doğu’dan Yakın Doğu’ya 6 farklı teknik aynı çatı altında

Asya’nın Çin ve Hindistan gibi çeşitli bölgelerinden gelen şeflerin, doğal ve yöresel ürünler kullanarak 6 farklı pişirme tekniği ile hazırladıkları lezzetlerin ev sahibi olan Go Meso’da Tandoori’nin yanı sıra, el yapımı taze noodle, Uzak Doğu’dan yakitori çöp şişler, Yakın Doğu’nun ünlü pişirme tekniği taş fırından lezzetler, Moğol barbeküsü, wok ve salatalar da yer alıyor.Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler