Dergi Abonelik Formu
Şehrin Yeni Çekim Merkezi Bomontiada'da Yepyeni Bir Konsept Delimonti

Geleneksel lezzetlerin modern sunumlarla buluştuğu Delimonti hem gurme bir market hem de eşi benzeri olmayan bir buluşma noktası olarak Bomontiada’ya farklı bir soluk getiriyor.

Şehrin en yeni çekim noktalarından Bomontiada’da yer alan Delimonti, yenilikçi konsepti ve farklı lezzetleri ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Anadolu’nun yerel lezzetlerini özel sunumlarla bir araya getiren mekan, mevsimsel ürünlerinden oluşan zengin bir menüye sahip.

Farklı lezzetleri tadıp aynı zamanda satın alabileceğiniz Delimonti, Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen mahsulleri kendine özgün yorumu ile hazırlıyor. Anadolu’ya özel pişirme tekniklerinin, evrensel mutfak anlayışı ve zengin malzeme çeşidiyle buluştuğu Delimonti’nin menüsünde, birçok mekânda rastlayacağınız tariflerden farklılaşan lezzetler bulunuyor.

Market ve restoran konseptini aynı çatı altında buluşturan Delimonti’nin özel ambiyansında yemek keyfi yaşayabilir, dilerseniz de market bölümünde satışa sunulan ürünlerden eviniz için de satın alabilirsiniz.

Delimonti’de taze ve mevsimsel değişkenliğe göre sezonsal olarak bulabileceğiniz lezzetler arasında; özel zeytinyağı ve sirke dolum alanlarında kendi damak zevkinize göre çeşnilendirilebilen zeytinyağları, katkısız ve doğal olarak hazırlanan çiçek ve meyve reçelleri, pekmezler, 10’dan fazla farklı yöreden getirilen özel bal ve kaymak çeşitleri, yöresel kahvaltı klasiklerinden olan mıhlama çeşitleri ve 50'den fazla yöresel ve el yapımı peynirler yer alıyor. Aynı zamanda Antakya’dan humus, kelle söğüş ve odun fırınından Konya etli ekmeği pek çok farklı lezzet bulunuyor.  Pideler ise özel taş fırınında pişirilerek misafirlere sunuluyor.
Delimonti’nin dikkat çeken özelliklerinden biri ise; 110 farklı çeşit sunan şarap kavı. Sommelier önerisi ile seçeceğiniz şarabınıza eşlik edecek peynir ve şarküteri çeşitlerinin yanısıra farklı mezeler  ile de şarap keyfinizi özelleştirebilirsiniz. 

Şehrin yeni yaşam merkezi Bomontiada’da misafirlerini ağırlayan Delimonti, yeni bir soluk arayanların vazgeçilmez buluşma noktası olmasının yanı sıra mevsimsel ve yerel lezzetleri market ve restoran konseptinde bir araya getiriyor. Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler