Dergi Abonelik Formu
Spor yapan çalışanların işe devamsızlığı yüzde 42 azalıyor

Spor yapan çalışanların işe devamsızlığı yüzde 42 azalıyor

 

Şirket çalışanları için İstanbul’daki 250’den fazla spor merkezine giriş imkanı veren FitPass spor kartı tarafından insan kaynakları müdürleri arasında yapılan araştırmaya göre spor yapan şirket çalışanlarının işe devamsızlığı yüzde 42 oranında azalıyor.

 

Araştırmada, ofislerde çalışan ve uzun süre hareketsiz kalan kişilerin spor yapmaya başladıktan sonra işe devamsızlıklarının azaldığı ve şirketteki verimliliklerinin arttığı belirlendi.

 

Şirketlerin çalışanları için dahil olduğu FitPass sistemi, üyelerine bir kart ile İstanbul’daki spor salonu, fitness merkezi, yoga ve pilates stüdyolarıyla dans okulları olmak üzere 40 farklı disiplinin yer aldığı, 250’den fazla tesise giriş imkanı sağlıyor.

 

Avrupa’da 2014 yılında kurulan ve şirket çalışanlarına spor merkezlerine sınırsız giriş imkanı sağlayan FitPass’ın Polonya’da yaptığı araştırmada ilginç sonuçlar yer aldı. İnsan kaynakları departmanı yöneticilerinin katıldığı araştırmada şirket çalışanlarının düzenli olarak spor yapmaya başlamalarının ardından yaşanan olumlu değişimler ortaya çıkarıldı.

 

İşe devamsızlık yüzde 42 azaldı

 

FitPass tarafından Polonya’da yapılan araştırmada 600 bin kişinin sağlık ve spor programlarından yararlandığı belirlendi. Şirketlerin çalışanlarına sağladığı bir yan hak olarak spor yapma imkanı tanınmasıyla birlikte şirket çalışanlarının yüzde 70’i hayatlarında ilk defa düzenli olarak spor yapmaya başladıklarını söyledi. Spor yapma programına katılan çalışanların kurumlarına bağlılık oranlarında yüzde 90 seviyesinde artış yaşandığı tespit edildi. Ayrıca spor programlarına katılan çalışanların işe devamsızlıklarında yüzde 42 oranında bir azalma meydana geldiği gözlendi.

 

Sağlıklı çalışanlar verimli şirketler yaratıyor

 

FitPass Türkiye Operasyon Müdürü Kutay Tufan araştırma sonuçlarının oldukça önemli rakamları ortaya çıkardığını belirterek, FitPass’ın şirket çalışanlarına daha verimli olmaları için önemli bir katkı sağladığına dikkat çekti. “FitPass ile İstanbul’da 250’den fazla spor salonuna sınırsız bir şekilde girerek spor yapmak mümkün. Sadece fitness değil pilates, yoga, crossfit, yüzme gibi 40 spor branşından faydalanabiliyor kart sahipleri. Sağlıklı çalışanlar şirketlerin daha verimli ve daha başarılı olmasını sağlıyor.”

 

www.fitpass.com.trBu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler