Dergi Abonelik Formu
UZMANLAR RAMAZANDA SÜTLÜ TATLILARI ÖNERİYOR

Ramazan sofralarında Osmanlı’dan beri tatlının ayrı bir yeri vardır. Tatlı, gün boyu oruç tutan bireyin kendini en güzel ödüllendirme biçimidir. Uzman Diyetisyen Gonca Güzel; Ramazan ayında gün boyunca aç ve susuz kalan bünyenin sağlıklı bir iftar ve sahur yemeği sonrası ağır tatlılar yerine sütlü tatlıların; özellikle de dondurmanın çok doğru bir tercih olduğunu söylüyor. Uzman diyetisyen Gonca Güzel, hafif sütlü tatlıları; keçi sütü ve doğal meyve parçaları ile yapılan dondurmaları ile Alaçatı Muhallebicisi’ni öneriyor.

Uzmanlar Ramazanda Sütlü Tatlıları Öneriyor

Haziran ayında başlayacak ve uzun yaz günlerine denk gelen ramazan ayı boyunca beslenmenize her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerektiği tüm uzmanların ve uzman diyetisyen Gonca Güzel’in oruç tutanlara tavsiyesi. Gün boyunca oluşan su ve mineral kaybını önlemek için bol bol su içilmesi ve susatan yiyecekler ile ağır yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini de ayrıca hatırlatıyor. Alaçatı Muhallebicisinin sağlıklı ve hafif sütlü tatlıları ile doğal meyveler ve keçi sütünden yapılan dondurması iftar sofralarınız için tam aradığınız lezzet oluyor. Alaçatı Muhallebicisi hafif ve zeytinyağlı menüleri ile misafirlerine sağlıklı bir Ramazan menüsü sunuyor.

35 Şube ile Artık Daha Yakın

35 şubesi ile yanı başınızda olan Alaçatı Muhallebicisi Ramazan boyunca kendinizi ödüllendirmek hafif ve sağlıklı yemek yemek ve Alaçatı konseptli şubeleri ile Ege rüzgarını hissetmek isteyen tüm misafirlerini şubelerine bekliyor. Size en yakın şubeyi www.alacatimuhallebicisi.com adresinden öğrenebilirsiniz.Bu haberi paylaşmak ister misiniz?
Diğer Haberler